Σαλαγιαννης Χαραλαμπος

Email: info@syllogos7.gr

Σαλαγιαννης Χαραλαμπος

ΤΑΜΙΑΣ

Πατέρας της Ειρήνης (Β2), Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Ε.Μ.Π με πολυετή εμπειρία σε εταιρίες Τηλεπικοινωνιών και Ενέργειας.

Τι σας αρέσει περισσότερο;

Να βλέπω τα παιδιά μου να μεγαλώνουν σε ένα ασφαλές και πολιτισμένο περιβάλλον

Τι δεν σας αρέσει;

Η αδιαφορία των ικανών να ασχοληθούν με τα κοινά που εμμέσως ανοίγει το δρόμο να καθορίζουν το μέλλον μας οι καιροσκόποι!

Γιατί δηλώσατε υποψηφιότητα για το Δ.Σ του Συλλόγου;

Η κοινωνία είναι σε βαθύτατη κρίση και μαζί και η δημόσια εκπαίδευση. Θεώρησα οτι έχω χρέος απέναντι στο παιδί μου να συνδράμω στα προβλήματα της εκπαιδευτικής κοινότητας μέσω της ενεργής συμμετοχής στο Σύλλογο Γονέων .

Κατόπιν της εκλογής σας στο Δ.Σ του Συλλόγου, τι θεωρείτε ότι μπορείτε να προσφέρετε;

Θα προσφέρω τις γνώσεις μου, την επαγγελματική μου εμπειρία  τις ιδέες μου με σκοπό ο Σύλλογος να εξακολουθήσει να βοηθά στη λύση των προβλημάτων  του σχολείου αλλα και να βελτιώσει την εποικοινωνία με τους αλλους γονείς και με τις δράσεις του να αναπτύξει περισσότερο τις σχέσεις συνεργασίας και συλλογικότητας.